Brzeszcze

ogrodzenia, ogrodzenia nowoczesne, ogrodzenia plastikowe, ogrodzenia winylowe, ogrodzenia z winylu, ogrodzenia PCV, ogrodzenia z PCV, ogrodzenia z plastiku, ogrodzenia z Poznania, ogrodzenia w Poznaniu, sztachety, sztachety plastikowe, sztachety PCV, sztachety z plastiku, sztachety z Poznania, sztachety w Poznaniu

Budowa ogrodzenie plastykowe na plot i furtę sztachetowa nie zada pozwolenia na budowę oraz raportowania tego faktu starostwu powiatowemu poza szczególnymi przypadkami.

Projekotwanie sztachetki z plastyku na ogrodzenie i bramkę ogrodzeniowa nie zada zezwolenia na budowę oraz zawiadamiania tego faktu gminie nie licząc kilku przypadków.

Ogrodzenia Winylowe na plot i bramkę ze sztachet nie przewyższające wysokości 2,2 m wznoszone pomiędzy dwoma ościennymi działkami nie wymagają żadnych formalności biurowych. Dotyczy to także ogrodzeń prowizorycznych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia trzeba dokonać gdy:

  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych i innych miejsc publicznych (nie tyczy się to ogrodzeń blisko dróg prywatnych oraz wewnętrznych nie będących drogami powszechnymi)
  2. budowa płotu przekraczającego 2,2 m wysokości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia stawiania sztachetki plastykowe na ogrodzenie i bramkę ze sztachetek dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym albo urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru stawiania płotu powinno zawierać rodzaj ogrodzenia, procedurę dokonania jego instalacji a także zaplanowany czas startu budowy.
  5. Niezależnie od zgłoszenia wypada dodać deklaracje o upoważnieniu do dysponowania posiadłością w zamysłach budowlanych a także o ile jest to potrzebne przez starostwo szkic ogrodzenia.

Czasem do budowy ogrodzenie PCV na plot i furtkę ze sztachet wymagane są wspierające uzgodnienia tj. np. zgoda administratora drogi na lokalizacje zjazdu.

Budowę ogrodzenia wolno rozpocząć po 30 dniach od czasu zgłoszenia zamiaru jego budowy, o ile starostwo nie wniesie wcześniej protestu. Protest może być w sytuacji, kiedy zamierzane ogrodzenia z plastiku na plot i bramę ogrodzeniowa jest nieadekwatne z uzgodnieniami lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym planowanej szosy. W sytuacji gdy planowane plotki plastykowe na plot i furtkę sztachetowaprawdopodobnie może zagrażać bezpieczeństwu ludzi względnie mienia, np. przez redukowanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może wymagać zdobycia pozwolenia na jego budowę.
Zgłoszenie zamiaru stawiania płotu jest ważne przez dwa lata. Wstrzymanie zaczęcia robót przez ten czas skutkuje unieważnieniem zgłoszenia i w przypadku ochoty postawienia ogrodzenia konieczne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: